KM PSP Jaworzno
Statystyka
Interwencje w roku 2019
na dzień 2 października

Pożarów248
Miejscowych zagrożeń585
Alarmów fałszywych99
Razem932

P
MZ
AF
Raporty

XIII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę

Poniżej zamieszczamy informację o XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę.

Read more...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W związku z obchodami stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przed budynkiem Komendy Miejskiej PSP w Jaworznie, miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Read more...

Zawody sportowo- pożarnicze OSP z Jaworzna

W dniu 6 października 2018r. w Jaworznie na stadionie Azotanii odbyły się zawody sportowo-pożarnicze szczebla powiatowego. W zawodach udział wzięło 11 drużyn, w tym 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Paweł Kmak. Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: musztra, ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Swoją obecnością zawody uświetnili m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Pani Monika Bryl, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdan Jędrocha, Komendant Miejski PSP w Jaworznie bryg. Dariusz Kleszcz. Po zakończeniu zawodów odbyła się również ceremonia wręczenia dokumentów i kluczyków nowo zakupionych pojazdów.

 
Read more...

Burza nad Jaworznem

Po przejściu burzy w nocy z 23 na 24 września odnotowaliśmy 12 interwencji związanych z usuwaniem jej skutków. Były to głównie połamane drzewa oraz konary drzew. Na szczęście obyło sie bez lokalnych podtopień.

 
Read more...

Karambol na drodze S1 w Jaworznie

16 września ok. godz. 22.00. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie otrzymało zgłoszenie o karambolu na drodze S1. W chwili przybycia do zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej na miejscu panowało silne zadymienie, jego źródłem były palące się pod wiaduktem opony. 

 
Read more...

Message

Wiadomości

 

0Dnia 28.03.2019 roku odbyło się ostatnie spotkanie w ramach kampanii społecznej Wojewody Śląskiego „Czad i ogień. Obudź czujność”. W podsumowaniu wzięło udział 16 dzieci, koordynatorka szkoły Pani Anita Biela oraz koordynator kampanii z ramienia komendy – st. kpt. Marcin Ziemiański. Spotkanie było okazją do sprawdzenia wiedzy, którą dzieci zdobyły na zajęciach.

 
 
W ramach przypomnienia omówiono ponownie zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz przypomniano budowę i działanie czujnika tlenku węgla. Poruszano również zagadnienia profilaktyki p-poż. oraz bezpiecznego zachowania. W nagrodę za udział w programie dzieci uczestniczące otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.