KM PSP Jaworzno
Statystyka
Interwencje w roku 2020
na dzień 3 sierpnia

Pożarów164
Miejscowych zagrożeń646
Alarmów fałszywych49
Razem859

P
MZ
AF
Raporty

XIII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę

Poniżej zamieszczamy informację o XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę.

Read more...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W związku z obchodami stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przed budynkiem Komendy Miejskiej PSP w Jaworznie, miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Read more...

Zawody sportowo- pożarnicze OSP z Jaworzna

W dniu 6 października 2018r. w Jaworznie na stadionie Azotanii odbyły się zawody sportowo-pożarnicze szczebla powiatowego. W zawodach udział wzięło 11 drużyn, w tym 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Paweł Kmak. Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: musztra, ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Swoją obecnością zawody uświetnili m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Pani Monika Bryl, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdan Jędrocha, Komendant Miejski PSP w Jaworznie bryg. Dariusz Kleszcz. Po zakończeniu zawodów odbyła się również ceremonia wręczenia dokumentów i kluczyków nowo zakupionych pojazdów.

 
Read more...

Burza nad Jaworznem

Po przejściu burzy w nocy z 23 na 24 września odnotowaliśmy 12 interwencji związanych z usuwaniem jej skutków. Były to głównie połamane drzewa oraz konary drzew. Na szczęście obyło sie bez lokalnych podtopień.

 
Read more...

Karambol na drodze S1 w Jaworznie

16 września ok. godz. 22.00. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie otrzymało zgłoszenie o karambolu na drodze S1. W chwili przybycia do zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej na miejscu panowało silne zadymienie, jego źródłem były palące się pod wiaduktem opony. 

 
Read more...

Message

Ważne informacje
 
Szanowni Emeryci
 
W związku z panującą w kraju pandemią oraz obowiązującymi przepisami ze smutkiem informuję co następuje:
 
      1. Na podstawie otrzymanej informacji z KW o wstrzymaniu w tym roku dofinansowań do majowych spotkań z okazji Dnia Strażaka, planowana w dniu 15 maja b.r. w Mega Pizzy impreza emerycka NIE ODBĘDZIE SIĘ !
 
     2. Zarząd Koła podjął decyzję o przesunięciu terminu wycieczki do Trójmiasta na rok następny.  Planowany termin to  27 - 30 maj  2021 r. Ramowy program wyjazdu pozostaje bez zmian. Zebrane zaliczki zostaną wykorzystane podczas kolejnego wyjazdu, bądź zwrócone w póżniejszym, możliwie dogodnym terminie.
 
    3. Ponadto informuję, że w przypadku unormowania się sytuacji w kraju i możliwe będą wyjazdy grupowe, spróbujemy zorganizować jesienny dwudniowy wyjazd w bliższe okolice.
 
   4. Planowane spotkanie jubileuszowe 10-lecia Naszego Koła w dniu 18 września 2020 w Mega Pizzy Stara Huta jest na razie aktualne. Mam nadzieję że do tego czasu uporamy się z tym olbrzymim problemem.
 
W razie jakichkolwiek pytań czy problemów proszę o kontakt telefoniczny. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć. 
                                                                 
Pozdrawiam serdecznie całą brać strażacko - emerycką.    
 
Tadeusz M.