KM PSP Jaworzno
Statystyka
Interwencje w roku 2020
na dzień 15 stycznia

Pożarów8
Miejscowych zagrożeń11
Alarmów fałszywych4
Razem23

P
MZ
AF
Raporty

XIII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę

Poniżej zamieszczamy informację o XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków i ich rodzin na Jasną Górę.

Read more...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W związku z obchodami stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przed budynkiem Komendy Miejskiej PSP w Jaworznie, miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej.

Read more...

Zawody sportowo- pożarnicze OSP z Jaworzna

W dniu 6 października 2018r. w Jaworznie na stadionie Azotanii odbyły się zawody sportowo-pożarnicze szczebla powiatowego. W zawodach udział wzięło 11 drużyn, w tym 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Paweł Kmak. Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: musztra, ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Swoją obecnością zawody uświetnili m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Pani Monika Bryl, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdan Jędrocha, Komendant Miejski PSP w Jaworznie bryg. Dariusz Kleszcz. Po zakończeniu zawodów odbyła się również ceremonia wręczenia dokumentów i kluczyków nowo zakupionych pojazdów.

 
Read more...

Burza nad Jaworznem

Po przejściu burzy w nocy z 23 na 24 września odnotowaliśmy 12 interwencji związanych z usuwaniem jej skutków. Były to głównie połamane drzewa oraz konary drzew. Na szczęście obyło sie bez lokalnych podtopień.

 
Read more...

Karambol na drodze S1 w Jaworznie

16 września ok. godz. 22.00. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie otrzymało zgłoszenie o karambolu na drodze S1. W chwili przybycia do zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej na miejscu panowało silne zadymienie, jego źródłem były palące się pod wiaduktem opony. 

 
Read more...

Message

Z życia JRG

W dniach 8-10 kwietnia 2015r. w siedzibie PKM Jaworzno odbyło się szkolenie dla strażaków naszej jednostki dotyczące autobusu elektrycznego Solaris Urbino 12 electric.

 

We wspólnych ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji i Straży Miejskiej, pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

W dniach 17-18 lutego 2014r. dzięki uprzejmości Toyota Czajka-Auto Chorzów odbyła się w naszej jednostce prezentacja szkoleniowa pojazdów hybrydowych w ramach doskonalenia zawodowego strażaków z zakresu ratownictwa technicznego i drogowego.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

 

Dzisiaj już po raz dwudziesty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Państwowa Straż Pożarna z Jaworzna podobnie jak we wcześniejszych latach aktywnie wspierała akcję Jurka Owsiaka.

 

More Articles...

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /srv/accounts/600/40b/public_html/templates/fire-layout/html/com_content/category/blog_links.php on line 6